Zákaz vstupu na hrad Kyšperk

Pozor, ze zdí zříceniny hradu Kyšperk padají kameny, není bezpečná! Rada města vydala zákaz vstupu.

Vážení občané,

z důvodu zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví rozhodla dnes Rada města Krupka, s okamžitou platností, o zákazu vstupu ke zřícenině hradu Kyšperk. Z obložení ruiny věže se odlamují kamenné hranoly a hrozí jejich pád do areálu hradu a jeho okolí. Aby bylo zamezeno vstupu osob do daného veřejného prostranství, byl prostor opáskován a označen informačními cedulemi se zákazem vstupu v českém i německém jazyce. Zákaz vstupu do vyznačených prostor platí až do odvolání. Děkujeme za pochopení.

Opatření

V souvislosti s havarijním stavem zříceniny hradu Kyšperk město Krupka informovalo dotčený orgán památkové péče a v současné době poptává odbornou firmu na statické zajištění objektu a jeho následnou sanaci. Jak dlouho bude areál zříceniny pro veřejnost uzavřen se v tuto chvíli bohužel nedá odhadovat.

Autor: Lenka Navrátilová, Poslední aktualizace: 10.07.2024 15:52